“Florence“: ko negali talentas, tą duoda pinigai

Florence Foster Jenkins gyvenimas nėra tradicinė sėkmės istorija. Jis tik iš pirmo žvilgsnio primena tuštybės bei užsispyrimo pilną Niujorko poniutės egzistenciją. Iš tiesų „Florence“ (rež. Stephenas Frearsas) pasakoja apie nuoširdžią meilę muzikai ir nenuilstamą pašaukimo sekimą.

„Blogiausia dainininke pasaulyje“ tituluojamos Florence biografija paremta komiška drama stebina, juokina ir įkvepia. Pirmuoju smuiku čia griežia viena meistriškiausių Holivudo aktorių, trijų „Oskarų“ laureatė Meryl Streep. Ji sukuria ekscentrišką, kietakaktišką, bet kartu vaikiškai naivų bei trapų personažą.

Vis tik šypseną keliančios poniutės istorija liūdna: jaunystėje ji buvo perspektyvi pianistė, bet dėl nelaimės, pažeidusios rankos nervus, jai teko atsisakyti šios svajonės. Negana to, per pirmąją vedybų naktį, vyras ją apkrėtė sifiliu. Nors jai pavyko išgyventi net 50 metų, ji negalėjo susilaukti  vaikų.

Dėl neblėstančios meilės muzikai Florence tenkinosi muzikinio Niujorko gyvenimo mecenatės vaidmeniu, nedidukais pasirodymais draugiškai (dažnai skrupulingai parinktai) auditorijai bei svajojo apie didžiąją operos sceną. Ji buvo šventai įsitikinusi, kad turi dievišką balsą, o jos antrasis  sutuoktinis (akt. Hughas Grantas) bei draugai visaip stengėsi ją apsaugoti nuo atšiaurios tiesos. Pasirodo, kai yra pinigų, tai padaryti ne taip sunku.

Florence vyras St Clairas Bayfieldas – žavus britų džentelmenas su aristokratiškomis manieromis bei išlavintu skoniu. Taip pat – meninių ambicijų išpildyti nesugebėjęs aktorius. Nors leidžiama suprasti, kad jis vedė Florence dėl išskaičiavimo, vis tik savaip ją myli.

H. Grantas neišeina iš komforto zonos ir kuria jam įprasto tipažo personažą. Visgi jis tai daro puikiai ir Bayfieldas žavi charizma, elegancija bei sąmoju (vien ko vertas jo šokis vakarėlyje!). Kritikai spėlioja, kad jam, kaip ir M. Streep, už „Florence“ galėtų būti įteiktas „Oskaras“, vis tik, kad ir koks ryškus būtų, jis nublanksta ir prieš M. Streep, ir prieš trečiąjį iš pagrindinių aktorių – Simoną Helbergą.

Nors S. Helbergas palyginti gerai žinomas iš komiško serialo „Didžiojo sprogimo teorija“, „Florence“ jį gali pakelti į visai kito kalibro aktorius. Konstatuoti, kad Florence akomponuojantį pianistą Cosme McMooną suvaidinęs aktorius pateikė staigmeną, maža. Nustelbti pagrindinį vaidmenį atliekančios M. Streep neįmanoma, bet šis 35-erių metų aktorius įrodė esąs lygiavertis partneris. Jis yra ne tik talentingas komikas, bet ir puikus pianistas. Scenos, kuriose McMoonas skambina pianinu, atliekamos gyvai.

Keistokas bandantis iškilti pianistas puikiai pritampa prie ekscentriškos aukštuomenės poros ir, iš pradžių buvęs suglumusiu stebėtoju, pats tampa Florence rožinio pasaulio sergėtoju. S. Helbergas, pilnavertiškai išnaudodamas veido išraiškas, kūno kalbą ir aukštą, lūžtantį balsą, sudėlioja emocionaliai intensyvų bei iš pažiūros ne visai stabilų komišką personažą.

Nors komedijas dažnai laikome mažesnės vertės filmais, „Florence“ verčia permąstyti tokį nusistatymą. Istorija žiūrima lengvai , bet, toli gražu, ne paviršutiniška. Pagrindiniams vaidmenims surinkti „sunkiasvoriai“ aktoriai puikiai žino, ką daro, be to, nuolat skamba puiki muzika (žinoma ne tada, kai dainuoja pati Florence). Galutinis rezultatas – spalvinga, elegantiška ir įtraukianti kino juosta.

http://www.teatrai.lt/naujienos/recenzijos/2016/09/florence-ko-negali-talentas-ta-duoda-pinigai

Reklama

About vaivasapetkaite

Tai tam tikras asmeninis (tačiau viešai prieinamas) publikacijų archyvas. Bus džiugu, jeigu mano straipsniai dar kam nors pasirodys naudingi :)

Posted on rugsėjo 17, 2016, in Geras skonis, Kinas, Kultūra and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. Parašykite komentarą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: