„Naujasis Baltijos šokis`16“: impozantiškasis latviškas „Korpusas“

Teatrai.lt apie festivalį „Naujasis Baltijos šokis`16“: impozantiškasis latviškas „Korpusas“

Jauna šokėja iš Latvijos Elina Lutce „Naujojo Baltijos šokio“ žiūrovams padovanojo patrauklų šiuolaikinį šokį ir ištaigingą rokoko madą derinantį reginį.

Juodoje nedidelėje scenoje, kurios vienintelės dekoracijos – keletas šoninių lempų, pasitinka prabangia iš daugybės sluoksnių susidedančia suknele pasipuošusi moteris. Ji juda elegantiškai, bet lėtai ir atsargiai. Įkalinimas meno kūrinyje – vis tiek įkalinimas. Iš pradžių jos judesiai vos pastebimi, vangūs, bet po truputį vis greitėja, drąsėja. Štai, po nemenkų pastangų jai pavyksta atsikratyti didžiulės rauktos medžiagos apykaklės. Dabar ji bent gali laisvai judinti kaklą. Vis dėlto tai – tik pradžia. Netrukus E. Lutce personažas desperatiškai bando atsikratyti didžiulių pūstų rankovių, vėliau seka išorinis korsetas, didžiulio pūsto sijono dalys, metalinė sijoną prilaikanti forma, dar vienas korsetas…

Merginos išsilaisvinimas iš ją kausčiusių tuometinių grožio standartų sudėtingas ir varginantis, tačiau su kiekvienu atsikratytu medžiagos sluoksniu ji gali įkvėpti laisviau ir judėti išraiškingiau.

Nors „Korpuso“ tema vienalytė ir nesudėtinga, vis dėlto stebėti šį tylų, bet atkaklų 40 minučių išsilaisvinimą nepabosta. Tam tikra prasme E. Lutce pasirodymas primena rusiškas „matrioškas“ – galvoji, kad jau prisikasei iki pabaigos, bet vis atrandi dar vieną.

Šiame spektaklyje rokoko suknelė ne mažiau svarbi spektaklio veikėja nei pati šokėja, taigi, pagyrų nusipelno kostiumo autorė Krista Dzudzilo. Tikriausiai po šio spektaklio didelė dalis žiūrovų į žavingų pūstomis suknelėmis pasipuošusių damų paveikslus žvelgs visai kitomis akimis – sunku suvokti, kokia gausybe drabužių įmanoma apvilkti moterį.

Nors „Korpusas“ įsibėgėja vangiai ir sudėtingesnės choreografijos tenka ilgokai palaukti, tai atsveria žvilgsnis į mados istoriją ir impozantiško kostiumo dekonstravimas, pabrėžiant kaip individus, ypač moteris, gali sukaustyti vienu ar kitu metu vyraujantys grožio standartai.

teatrai

http://www.teatrai.lt/teatrai-lt-apie-festivali-%E2%80%9Enaujasis-baltijos-sokis16%E2%80%9C-impozantiskasis-latviskas-%E2%80%9Ekorpusas%E2%80%9C.html

Nuotraukos autorius: Dmitrijus Matvejevas

Reklama

About vaivasapetkaite

Tai tam tikras asmeninis (tačiau viešai prieinamas) publikacijų archyvas. Bus džiugu, jeigu mano straipsniai dar kam nors pasirodys naudingi :)

Posted on gegužės 11, 2016, in Geras skonis, Kultūra, Mada, Šokis and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. Parašykite komentarą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: