„Naujasis Baltijos šokis`16“: kai ritmas tampa šokėju

Teatrai.lt tiesiai iš festivalio „Naujasis Baltijos šokis`16“: kai ritmas tampa šokėjuJudesys pakartojimas. Judesys pakartojimas. Judesys pakartojimas. To užtenka atsiskleisti ritmui, bet ar šito gana, kad judantis žmogus būtų šokėjas?

Iš Estijos atkeliavęs atlikėjo ir idėjos autoriaus Henri Hütt spektaklis „Ritmas yra šokėjas“ nepasižymi sudėtinga choreografija ar įmantriomis kompozicijomis. Veikiau atvirkščiai – jis paremtas nesudėtingų judesių kartojimu, išryškinant vieną pagrindinių bet kokio šokio sudedamųjų dalių – ritmą.

„Ritmas yra šokėjas“ susideda iš keturių skirtingų prasminių dalių. Kiekviena jų sąmoningai neorganiškai ištęsta ir vis pereinamas tas pats kelias: susidomėjimas, pripratimas ir galiausiai  atbukimas. Tai – aliuzija į pasikartojimus žmogaus gyvenime: kai ką nors patiri pirmąkart, tai atrodo ypatinga ir jaudinanti patirtis, tačiau vėlesniais kartais susidomėjimas blėsta ir viso to reikšmė mažėja. Juk ir pirmasis meilės prisipažinimas bus kur kas svarbesnis nei dvidešimtas.

Kiekvienas prasmę nešąs etiudas po truputį apvalomas daugybės pasikartojimų, kol galiausiai lieka svarbus tik pats kartojimas ir to sukuriamas ritmas.

Jaunajam Estijos atlikėjui H. Hütt pavyksta sukurti malonią, draugišką atmosferą, ne kartą priversiančią nusišypsoti ar net nusijuokti balsu. Betarpiško ryšio su publika užmezgimas – viena stipriųjų šio spektaklio pusių. Vis tik pasiilgusieji vizualiai patrauklios choreografijos arba nemėgstantieji nusverti svarstyklių į konceptualumo pusę gali likti nusivylę. Spektaklis „Ritmas yra šokėjas“ orientuojamas į pasirinktos idėjos išpildymą, o ne kūno galimybes. Čia vis tik svarbiausias pats pasikartojimas ir to sukuriamas ritmas, įrėminantis būties cikliškumą.

teatrai

http://www.teatrai.lt/teatrai-lt-tiesiai-is-festivalio-%E2%80%9Enaujasis-baltijos-sokis16%E2%80%9C-kai-ritmas-tampa-sokeju.html

Reklama

About vaivasapetkaite

Tai tam tikras asmeninis (tačiau viešai prieinamas) publikacijų archyvas. Bus džiugu, jeigu mano straipsniai dar kam nors pasirodys naudingi :)

Posted on gegužės 7, 2016, in Kultūra, Šokis and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Parašykite komentarą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: