Alinantys „Sielos takai“

Teatrai.lt tiesiai iš festivalio „Kino pavasaris“: alinantys „Sielos takai“

Kas galėtų paskatinti besilaukiančią moterį leistis į alinančią 2000 kilometrų kelionę pėsčiomis? Tibetiečiams tai nepasirodytų keistas klausimas – tai tik dar viena piligriminė kelionė į Lasą sielai apvalyti.

Kinijos režisierius Zhangas Yangas sukūrė savo paprastumu ir nuoširdumu pavergiančią juostą apie saujelę iš mažo Tibeto kaimelio į sostinę Lasą ir Šventąjį Kailašo kalną keliaujančių piligrimų. Besilaukianti moteris, maža mergaitė, apie piligrimystę ne vieną dešimtmetį svajojęs senolis, kaimo girtuoklis, jauni vaikinai – dvasingumas ir sielos tyrumas svarbu kiekvienam tibetiečiui.

O jis pasiekiamas nelengvai: tam svarbu senieji ritualai, palengvinantys kelią pasiekti minčių rimtį ir išmokyti sielą nuolankumo. Piligrimas turi ne tik nueiti didžiulį atstumą, kartodamas maldą jis kas kelis žingsnius turi pulti ant žemės ir nusilenkdamas viršugalviu paliesti žemę. Žinoma, dėl piligrimų sielų tyrumo aplinkinis gyvenimas nesustoja: greta atgailaujančiųjų nuolat baugiai važinėja automobiliai ir sunkvežimiai, o ką jau kalbėti apie permainingą kalnynų gamtą, nuo kurios naktimis slepiamasi bendrose medžiaginėse palapinėse. Vis tik alinančioje kelionėje tik dar labiau atsiskleidžia tibetiečių charakteris: dvasingumas, glaudus bendruomeniškumas, neribojamas nei padėties, nei amžiaus, nuoširdus atvirumas prašalaičiui bei romus bet kokių išbandymų priėmimas.

Kaip ir į Lasą išsiruošusių piligrimų kelionė, taip ir pats filmas prieš tai nebuvo kruopščiai  suplanuotas – išsiruošta be konkrečių planų. Zhangas Yangas savo pakviestus neprofesionalius aktorius stebėjo ir filmavo visus metus, dažnai leisdamas scenarijaus vingius apspręsti pačiai kelionei.

Filmas „Sielos takai“ nenustebins įmantrumu ar išskirtine vaidyba, tačiau geraširdiškai pakvies kartu su piligrimais leistis į sielą apvalančią kelionę. Nuostabūs Tibeto gamtos vaizdai, galimybė iš arti pažvelgti į vienos įdomiausių Azijos tautų papročius ir stebėti nepalaužiamą užsispyrimą siekti tikslo, žavi. Tiesa, ši juosta daliai žiūrovų gali pasirodyti per daug monotoniška ir ištęsta. Taip pat neprofesionalūs aktoriai meistriškumo neparodys.

teatrai

http://www.teatrai.lt/teatrai-lt-tiesiai-is-festivalio-%E2%80%9Ekino-pavasaris%E2%80%9C-alinantys-%E2%80%9Esielos-takai%E2%80%9C.html

Reklama

About vaivasapetkaite

Tai tam tikras asmeninis (tačiau viešai prieinamas) publikacijų archyvas. Bus džiugu, jeigu mano straipsniai dar kam nors pasirodys naudingi :)

Posted on balandžio 9, 2016, in Geras skonis, Kinas, Kultūra and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Parašykite komentarą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: