„Šuns širdis“ – poetiška meditacija apie baimę, mirtį ir šunį

Teatrai.lt tiesiai iš festivalio „Kino pavasaris“: „Šuns širdis“ – poetiška meditacija apie baimę, mirtį ir šunį

Žiūrėdamas juostą „Šuns širdis“, pasijunti tarsi patekęs į kažkieno meditaciją ar maldą. Šiame eksperimentiniame kompozitorės ir muzikės Laurie Anderson filme organiškai susipina, atrodo, vargiai suderinami dalykai.

Animacija, asmeninio archyvo kadrai, apsaugos kamerų vaizdai, nuotraukos… Rugsėjo 11-oji, mylima kalytė Lolabelė, motinos mirtis, atstūmimas, budistinė filosofija, tibetiečių pomirtinis laikotarpis bardo… Iš štai tokių detalių lipinamas „Šuns širdies“ koliažas. Čia L. Anderson sugeba apjungti asmeninę patirtį, socialinės aplinkos kritiką bei egzistencinius apmąstymus. Eklektiškas sąmonės srautas, apipintas originaliu garso takeliu, po truputį gramzdina žiūrovą į sapno logika paremtą filmo pasaulį.

Viena iš stiprių juostos pusių – puikus humoras. Nors dauguma vaizduojamų temų rimtos, net liūdnos, L. Anderson, pasitelkdama ironiją, kontrastus ir, žinoma, savo žaismingą kalytę, kuri tampa visų nesusijusių istorijų ašimi, sukuria patrauklų reginį.

„Šuns širdis“ – originalus ir estetiškas filmas. Jis turėtų patikti tiems, kuriuos intriguoja netradicinės kino raiškos formos. Nuoseklaus siužeto čia nėra, juosta veikiau primena įvairių istorijų nuotrupų, įspūdžių kratinį. Nors ne visada lengva sekti mintį ar lengvai interpretuoti, ką norėjo pasakyti autorė, tai neerzina, o atvirkščiai – auditorija kviečiama atsipalaiduoti ir pasinerti į padrikų vaizdų ir garsų stichiją.

Antra vertus, „Šuns širdis“ skirta tikrai ne kiekvienam žiūrovui. Tradicinio kino mėgėjas, vertinantis stiprų naratyvą, gerai apgalvotą filmo struktūrą ar aktorių vaidybą tikriausiai sau vietos šio filmo seanse neras. Beje, paradoksas: nors dalį žiūrovų „Šuns širdis“ atbaidys savo kitoniškumu, daliai jų neįtiks kaip tik dėl to, kad yra per mažai eksperimentiškas. Pastarojo kino gerbėjai liks su prėsku skoniu burnoje: nors L. Anderson neabejotinai praplečia įprasto kino raiškos ribas, per daug toli nežengia.

teatrai

http://www.teatrai.lt/teatrai-lt-tiesiai-is-festivalio-%E2%80%9Ekino-pavasaris%E2%80%9C-%E2%80%9Esuns-sirdis%E2%80%9C-%E2%80%93-poetiska-meditacija-apie-baime-mirti-ir-suni.html

Reklama

About vaivasapetkaite

Tai tam tikras asmeninis (tačiau viešai prieinamas) publikacijų archyvas. Bus džiugu, jeigu mano straipsniai dar kam nors pasirodys naudingi :)

Posted on balandžio 5, 2016, in Kinas, Kultūra and tagged , , , . Bookmark the permalink. Parašykite komentarą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: