Miela ir žaisminga „Honkongo trilogija“

Teatrai.lt tiesiai iš festivalio „Kino pavasaris“: miela ir žaisminga „Honkongo trilogija“

Kai operatorius imasi režisuoti filmą, ko jau ko, bet džiugesio akims nepritrūks. Christopheris Doyle‘as puikiai išnaudoja Azijos „tigro“ Honkongo šaltų urbanistinių džiunglių vaizdus, supriešindamas juos su mieste išlikusiomis tykiomis gamtos oazėmis ir emocingais čia, tarsi skruzdėlyne, įsikūrusių žmonių gyvenimais.

Tarp vaidybos ir dokumentikos laviruojanti „Honkongo trilogija“ – itin vizualus filmas. Aplinka, jos spalvos bei formos šnabžda ne ką mažiau išraiškingą istoriją nei čia gyvenančių vietinių pasakojimai. Beje, pastarieji nėra išgalvoti. Istorija padalinta į tris dalis. Į Honkongą leidžiama pažvelgti iš trijų perspektyvų: mažų mokinių, jaunuolių ir senjorų. Doyle‘as vienodai vertina ir visuomenėje permainų siekiantį jaunimo „Skėčių judėjimą“, ir senjorų prisiminimus bei rūpestį, kaip susirasti antrąją pusę, taip pat vaikams aktualias problemas.

Čia netrūksta naivumo ir šypseną keliančio nuoširdumo, tačiau į kiekvieną herojų žvelgiama su švelnumu, susidomėjimu ir pagarba. Kiekvienas jų savo istorija prisideda prie Honkongo, kaip kontrastų miesto, mozaikos. Prie aukštų dangoraižių ir judrių gatvių puikiai dera mažos šventyklėlės; greta inovatyvaus ekonomikos centro skubos ir pragmatiškumo – visuomenės taisyklių nepripažįstančios bohemos barai… Arba pilietinio „Skėčių judėjimo“ užimtoje ir palapinių miesteliu paverstoje judrios magistralės dalyje išraustas ir apsodintas darželis.

Iš varganos į vieną labiausiai klestinčių valstybių pasaulyje stulbinančiai greitai patekusi visuomenė dar yra pasimetusi tarp senųjų tradicijų ir kapitalistinės santvarkos. Pasimetusi tarp stipriai į gamtą orientuotos kultūros ir į vieno iš svarbiausių finansinių pasaulio centrų statuso. Natūralu, kad tai negalėjo praeiti be pėdsakų.

„Honkongo trilogija“ labiau primena esė, vaizdo mozaiką nei nuoseklią istoriją, todėl viskas remiasi įsimintinu vizualumu bei pačių herojų patrauklumu.

teatrai

http://www.teatrai.lt/teatrai-lt-tiesiai-is-festivalio-%E2%80%9Ekino-pavasaris%E2%80%9C-miela-ir-zaisminga-%E2%80%9Ehonkongo-trilogija%E2%80%9C.html

Reklama

About vaivasapetkaite

Tai tam tikras asmeninis (tačiau viešai prieinamas) publikacijų archyvas. Bus džiugu, jeigu mano straipsniai dar kam nors pasirodys naudingi :)

Posted on balandžio 2, 2016, in Geras skonis, Kinas, Kultūra and tagged , , . Bookmark the permalink. Parašykite komentarą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: