„Sangailės vasaros“ Austės švytėjimas

Viena – lieknutė ryškių skruostikaulių mergina, neišspausianti menkiausio šypsnio, kita – nenustojanti gyvenimu džiaugtis garbanė. Pirmoji – uždara ir atšiauri, antroji – motiniškai šilta ir atvira visam pasauliui. Toks derinys, įtikinamai įkūnytas jaunų aktorių Julijos Steponaitytės ir Aistės Diržiūtės, kino juostai „Sangailės vasara“ pelnė tarptautinę sėkmę.

Režisierė Alantė Kavaitė Juliją Ste­po­nai­tytę pagrindiniam vaidmeniui buvo išsirinkusi seniai – dar prieš metus, o štai tin­kamą aktorę Austės vaidmeniui pavyko rasti li­kus vos kelioms savaitėms iki filmavimo pradžios. „Cheminė reakcija įvyko – viskas pasisekė puikiai“, – įvertina Aistė Diržiūtė.

Kiek Austėje yra Aistės?
Gyvenime Aistė šypsosi taip pat daug kaip ir Austė, darydama tokį patį mielo bei draugiško žmogaus įspūdį. Ar A.Kavaitė Aistę pasirinko todėl, kad ji ir taip panaši į Austę? Nors sugretinti aktorę ir vaidmenį nebūtų teisinga, A.Dir­žiūtė sutinka, kad artumą su savo personažu jautė. Ypač prisimindama save jaunesnę. Kita vertus, jos nuomone, natūralu, kad kurdamas vaidmenį įtrauki ir tikrų savo savybių.
Nors Austė yra jaunosios aktorės vizitinė kortelė ir dabar dauguma jai siūlomų vaidmenų primena Austę, ji neketina būti vieno tipažo aktore – sako sieksianti parodyti, kad gali imtis ne tik tokių vaidmenų. „Esu už tai, kad aktorius eksperimentuotų, augintų skirtingus personažus. Tik taip galima augti aktoriui. Džiaugiuosi, kad pamažu ateina ir kitokių vaidmenų pasiūlymų“, – prisipažįsta A.Diržiūtė.

Tarp teatro ir kino
Iš ekranų linksmai žvelgianti charizmatiška Sangailės draugė ir mylimoji Austė pavergė filmo žiūrovus. Net sunku patikėti, kad tai buvo A.Diržiūtės debiutas kine. Nors ji studijavo vaidybą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, tačiau teatras ir kinas aktoriui – kaip diena ir naktis.
„Mokiausi teatrinės vaidybos, o kine reikia visai kitokios vaidybos, gestikuliacijos, kalbos ar net žvilgsnio“, – pasakoja Aistė. Anot jos, šis eismas – dviejų krypčių, nes pasibaigus filmavimui dėstytojams teko apsišarvuoti kantrybe, kol ją grąžino į teatro formą. Pati aktorė tikina tik dabar imanti pagauti tikruosius skirtumus tarp teatro ir kino.
Kas jaunajai aktorei labiau prie širdies ir kurį kelią ji mieliau rinktųsi – teatro ar kino? „Nemanau, kad būtina rinktis, – sako Aistė. – Norėčiau išsaugoti juos abu. Jei gali puikiai vaidinti ir kine, ir teatre, tai yra profesionalumo viršūnė. Man geriausias pavyzdys Lietuvoje – Nelė Savičenko.“
Kine jai kol kas sekasi labiau, nors paskutinį studijų kursą praleido Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre. Tiesa, jaunosios aktorės vaidmenys čia nebuvo nei labai svarbūs, nei ryškūs.
Noras ateityje karjerą sieti ir su kinu, ir su teatru – visiškai suprantamas: būti tik kino aktoriumi Lietuvoje neįmanoma – per mažai čia kuriama kino filmų.

Kas po „Sangailės vasaros“?
Baigus filmuoti „Sangailės vasarą“, A.Diržiūtė suvaidino kelis nedidelius vaidmenis Muzikos ir teatro akademijos dėstytojų ir studentų spektakliuose, atliko nedidelį vaidmenį vaidybiniame filme „Mes dainuosim“ (režisierius Robertas Mullanas) apie Sausio 13-osios įvykius, filmavosi dviejuose ilgametražiuose kino filmuose: vienas – lietuvių (kol kas laikomas paslaptyje), kitas – Rusijos kino kūrėjų (vaidino Mariną Malich „Charmse“).

Be to, pastaruoju metu Aistė sulaukė ne tik daug dėmesio, bet ir pasiūlymų – iš Lietuvos ir užsienio kino kūrėjų. „Jaunam aktoriui Lietuvoje nėra lengva, tačiau labai įdomu – neturi prabangos likti komforto zonoje“, – įsitikinusi Aistė.

Reklama

About vaivasapetkaite

Tai tam tikras asmeninis (tačiau viešai prieinamas) publikacijų archyvas. Bus džiugu, jeigu mano straipsniai dar kam nors pasirodys naudingi :)

Posted on rugpjūčio 22, 2015, in Kinas, Kultūra, Profiliai and tagged , , . Bookmark the permalink. Parašykite komentarą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: