Įteiktos Lietuvos mokslo premijos

Kovo 9 d.,  pirmadienį, Lietuvos mokslų akademijoje įteiktos 2014 m. Lietuvos mokslo premijos.

Humanitarinių ir socialinių mokslų srityse premija įteikta kalbininkui, Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) profesoriui Vincentui Drotvinui už mokslo darbą „Mažosios Lietuvos raštijos paveldo (leksikografijos) tyrimai“.

Fizinių mokslų srityje įteiktos dvi premijos. Abi atiteko Vilniaus universiteto tyrėjams. Pirmoji Daumantui Čipliui, Romualdui Rimeikai ir Vytautui Samulioniui už darbų ciklą „Aukštadažnės akustinės bangos feroelektriniuose kristaluose, plačiatarpiuose puslaidininkiuose ir nanostruktūriniuose dariniuose (1999–2013)“, antroji – Ramūnui Garunkščiui, Antanui Laurinčikui už darbų ciklą  „Dzeta funkcijos. Universalumas, nuliai ir momentai (1999–2013)“.

Biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityse premijos įteiktos mokslininkams Giedriui Sasnauskui, Gintautui Tamulaičiui, Mindaugui Zarembai už darbų ciklą „Nauji taikiniui specifinių endonukleazių sąveikos su DNR reguliacijos ir katalizės mechanizmai (2002–2013)“, kita – Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro tyrėjams Pavelui Duchovskiui, Aušrai Brazaitytei, Giedrei Samuolienei ir Akvilei Viršilei už darbų ciklą „Augalų fiziologijos tyrimai: raidos, streso, produktyvumo ir kokybės valdymas (1999–2013)“.

Technologijos mokslų premija įteikta Rimvydui Simučiui, Donatui Levišauskui ir Vytautui Galvanauskui už darbų ciklą „Pažangūs biotechnologinių procesų modeliavimo, optimizavimo ir valdymo metodai. Kūrimas ir taikymai (1999–2013)“.

Lietuvos mokslo premijos – svarbiausias nacionalinis mokslininkų įvertinimas. Jų dydis siekia 29 367 eurus (101,4 tūkst. Lt). Kasmet jų skiriama ne daugiau nei septynios, laureatai į šią premiją gali pretenduoti ne anksčiau kaip po penkiolikos metų.

http://www.veidas.lt/iteiktos-lietuvos-mokslo-premijos

Reklama

About vaivasapetkaite

Tai tam tikras asmeninis (tačiau viešai prieinamas) publikacijų archyvas. Bus džiugu, jeigu mano straipsniai dar kam nors pasirodys naudingi :)

Posted on kovo 15, 2015, in Mokslas ir inovacijos and tagged . Bookmark the permalink. Parašykite komentarą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: