Kompiuteriniai žaidimai prisideda prie reabilitacijos

https://i2.wp.com/www.ripten.com/wp-content/uploads/2012/05/circus-challenge1.pngKad kompiuteriniai žaidimai nėra tik laiko švaistymas, bet turi įtakos žmogaus kognityviniams įgūdžiams, girdėjome jau anksčiau. Vis dėlto juos galima pasitelkti kur kas plačiau – veiksmingai reabilitacijai.

Notingamo Trento universiteto mokslininkas psichologas Markas Griffithsas, atlikęs ne vieną studiją apie jų potencialą sveikatos priežiūros srityje, padarė išvadą, kad tai gali būti vertinga pagalba pacientams, pereinantiems skausmingą gydymą. Žaidimai nukreipia paciento dėmesį nuo skausmo, o tai leidžia skirti mažesnes skausmą malšinančių vaistų dozes ir sumažinti nepageidaujamą šalutinį jų poveikį. Beje, mokslininkas taip pat pastebėjo, kad tai padeda vaikams, turintiems dėmesio sutrikimų.

O pasak Lankasterio universiteto tyrėjų, žaidimai, valdomi per judesių jutiklius (pavyzdžiui, pasitelkiant „Nintendo Wii“ konsolę ar tokius prietaisus kaip „Xbox Kinect“), padeda kenčiantiems nuo smegenų degeneracijos, tarkime, Parkinsono ligos, ir puikiai tinka kaip fizinės terapijos, padedančios sušvelninti neigiamus simptomus, būdas. Niukaslo universiteto mokslininkai net įkūrė kompaniją „Limb Alive“, besispecializuojančią insultą patyrusių pacientų plaštakų ir rankų paralyžiaus reabilitacijos srityje.

Kompanija tam pasitelkė žaidžiančiojo judesiais valdomą žaidimą „Cirko iššūkis“. Inžinierių, informacinių technologijų ir sveikatos specialistų sukurtas žaidimas padeda sustiprinti raumenis ir paciento smegenis iš naujo moko prarastų judesių. Žaidimo principais paremta terapija labiau įtraukia ir motyvuoja, o tai tolygu geresniems rezultatams. Be to, tokia reabilitacija daug pigesnė.

Taip pat viliamasi, kad kompiuteriniai žaidimai gali padėti sveikti po trauminio galvos smegenų sužalojimo. Bent jau JAV gynybos departamentas į jų potencialo padėti kariuomenės veteranams atsigauti po tokio sužalojimo tyrimus investavo nemažai pinigų.

Reklama

About vaivasapetkaite

Tai tam tikras asmeninis (tačiau viešai prieinamas) publikacijų archyvas. Bus džiugu, jeigu mano straipsniai dar kam nors pasirodys naudingi :)

Posted on gruodžio 15, 2014, in IT, Mokslas ir inovacijos, Sveikata and tagged , , , . Bookmark the permalink. Parašykite komentarą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: