Gruodį laukia visų laikų didžiausias penkių armijų susidūrimas

https://i0.wp.com/i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/11/06/1415309431601_Image_galleryImage_The_Hobbit_The_Battle_of_.JPG

Visos gruodžio kino premjeros nublanksta prieš garsaus britų rašytojo, filologo Johno R.R.Tolkieno kūryba paremtos trilogijos „Hobitas“ paskutiniosios dalies pasirodymą.

„Hobitas: penkių armijų mūšis“ yra vienas svarbiausių ne tik mėnesio, bet ir metų filmų. Paskutinė  žymiojo „Žiedų valdovo“ priešistorės „Hobitas“ dalis užbaigs 2001 m. prasidėjusį kinematografinį epą apie Viduržemėje gyvenančias tautas: hobitus, elfus, nykštukus, žmones ir orkus.

Viduržemėje bręsta neišvengiamas karas: orkų legionai ruošiasi pulti, ir kitos tautos turi apsispręsti, ar vienytis, ar išnykti. Skaičiuojama, kad trims „Hobito“ dalims sukurti prireikė apie 745 mln. dolerių (apie 2,1 mlrd. Lt). Tai reiškia, kad „Hobitas“ tapo pačia brangiausia iki šiol sukurta kino trilogija, gerokai pralenkdamas antroje vietoje esančius „Karibų piratus“ su 665 mln. dolerių (1,8 mlrd. Lt) ar trečioje – „Žmogų vorą“ su 598 mln. dolerių (1,65 mlrd. Lt). Vis dėlto įdomiau tai, kad šiai trilogijai skirta du su puse kartų daugiau nei milžiniškos sėkmės sulaukusio „Žiedų valdovo“ filmams.

„Penkių armijų mūšis“ dažnai vadinamas „Žiedų valdovo“ ir „Hobito“ filmus suvaldžiusio Naujosios Zelandijos režisieriaus Peterio Jacksono viso kūrybinio darbo kulminacija. Jei tai tiesa, laukia ypatingas reginys. Paskaičiuokime: „Žiedo brolija“ pelnė keturis „Oskarus“, „Du bokštai“ – du, „Karaliaus sugrįžimas“ – beprotišką skaičių, net 11 „Oskarų“, „Hobitas: Nelaukta kelionė“ – tris „Oskarų“ nominacijas, „Smogo dykynė“ – irgi tris. Taigi iš viso pelnyta septyniolika „Oskarų“ ir šešios nominacijos, be to, nesunku numanyti, kad trijų „Oskarų“ laureatas P.Jacksonas titanišką darbą užbaigs su trenksmu, todėl galime tikėtis tikros šventės akims.

Lietuviško kino derlius

Džiugu, kad pasirodys net keturios Lietuvai aktualios premjeros: animacinė juosta, skirta visai šeimai, „Auksinis žirgas“, dokumentiniai filmai „Arvydas Sabonis. 11“ bei „Amžinai stilingos“ ir komedija „Šventa karvė“.

„Aukso žirgas“ yra bendras Lietuvos, Latvijos, Liuksemburgo ir Danijos darbas, pasakojantis, kaip nuostabaus grožio karalaitę Saulę pagrobia ir įkalina Juodoji ragana. Kraštą apgaubia tamsa, karalius už jos išgelbėjimą pasiūlo dukters ranką, tačiau niekam iš pasiryžusiųjų nepavyksta to padaryti. Juk tikrasis išgelbėtojas turi būti tyros ir pasiaukojančios širdies.

Niujorko elegancija ir ekstravagancija dvelkiančią dokumentinę juostą „Amžinai stilingos“ su žymiu mados tinklaraštininku Ari Cohenu sukūrė lietuvaitė, buvusi žurnalistė Lina Plioplytė. „Niekada nenorėjau atodyti jaunai, visada norėjau atrodyti pritrenkiančiai“, – ši filme ištarta citata puikiai atskleidžia vienoje iš pasaulio mados sostinių gyvenančių madingų senjorių filosofiją. Būtent brandaus amžiaus vadinamosios fašionistos tapo lietuvės režisuoto filmo herojėmis ir parodė, kad aistra madai nepavaldi laikui, o ryškūs lūpdažiai, ekstravagantiški aksesuarai ar trumpos spalvingos suknelės nėra tik jaunų moterų privilegija.

Gruodį bus patenkinti ir sporto gerbėjai. Jie galės pamatyti dokumentinę juostą apie Arvydą Sabonį. Kūrėjai žada, kad tai bus atviras, nuoširdus ir šiltas filmas, kuriame turėsime unikalią progą apie A.Sabonį išgirsti iš artimų žmonių bei Lietuvos ir NBA lygos žvaigždžių.  Beje, filmo premjera bus tą pačią dieną kaip ir krepšinio legendos penkiasdešimtmetis – gruodžio 19-ąją

Verta atkreipti dėmesį ir į komediją „Šventa karvė“ su puikiai pažįstamais keliautojais Vytaru Radzevičiumi ir Martynu Starkumi. Čia jie yra du draugai, kuriems iki gyvo kaulo įgriso jų kasdienis gyvenimas ir kurie nusprendžia keliauti į dvasingąją Indiją pasisemti dvasinio peno. Vis dėlto viskas išeina kitaip nei tikėtasi: vietoj nušvitimo siekimo tenka bandyti išnešti sveiką kailį, susidūrus su įsiutusiais vietiniais.

Galiausiai verta paminėti europietišką filmą – ispanų režisieriaus Gabe Ibáñezo futuristinę juostą „Robotų žemė“, kur pagrindinį vaidmenį atlieka populiarusis Antonio Banderas Nors čia vaizduojamas 2044 m. distopinis pasaulis, pasak režisieriaus, tai pirmiausia yra egzistencinis filmas, leidžiantis per futurizmo filtrą aiškiau matyti dabartines žmonijos problemas.

Gruodį „Veidas“ siūlo pamatyti

5 d.

„Amžinai stilingos“ („Advanced style“, rež. Lina Plioplytė)

„Robotų žemė“ („Autómata“, rež. Gabe Ibáñezas)

12 d.

„Aukso žirgas“ (rež. Valentas Aškinis, Reinis Kalnaellis, Signė Baumanė)

„Šventa karvė“ (rež. Donatas Ulvydas)

19 d.

„Arvydas Sabonis. 11“ (rež. Rimvydas Čekavičius)

„Hobitas: Penkių armijų mūšis“ (rež. Peteris Jacksonas)

Šaltiniai: „Obuolys.lt“, „Forumcinemas“.

http://www.veidas.lt/gruodi-laukia-visu-laiku-didziausias-penkiu-armiju-susidurimas

Reklama

About vaivasapetkaite

Tai tam tikras asmeninis (tačiau viešai prieinamas) publikacijų archyvas. Bus džiugu, jeigu mano straipsniai dar kam nors pasirodys naudingi :)

Posted on gruodžio 2, 2014, in Kinas, Kultūra and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. Parašykite komentarą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: