LRT: ar liko ambicijų tapti lietuviška BBC?

Nacionalinis transliuotojas pristatė naująjį sezoną

Lietuvos radijas ir televizija pristatė naująjį sezoną. Žinant, kad nuo 2015 m. visuomeninio transliuotojo biudžetas gerokai išaugs, iš jo norėtųsi daugiau išskirtinumo, gal net kokybinio proveržio. Sulauksime, bet veikiausiai ne šiemet ir ne kitąmet.

Vilnietė vadybininkė Justė pripažįsta, kad Lietuvos radiją ir televiziją (LRT)  įsijungia retokai – nebent ieškodama konkrečių laidų ar filmų. Išpuoselėtoji žinių laida „Panorama“ jos irgi per daug nežavi – Justė mieliau renkasi žinias žiūrėti per TV3 ar LNK.

„Per LRT retai rodo gerų filmų. Dažnai norisi elementarios holivudinės komedijos ar veiksmo filmo, o ne istorinių ar retro filmų. Aišku, yra įdomių laidų – „Pinigų karta“ ar „Labas rytas“. Kelis kartus buvau įsijungusi „Auksinį balsą“, tačiau jis manęs nesužavėjo. Dėl meninių šou, manau, komerciniai kanalai labiau stengiasi ir jų laidas tiesiog smagiau žiūrėti“, – savo televizijos žiūrėjimo įpročius dėsto mergina.

Mąstančių panašiai kaip Justė ir per daug nesižavinčių visuomeninio transliuotojo produkcija Lietuvoje rastume nemažai. Nuo kitų metų sausio 1-osios keisis nacionalinio transliuotojo finansavimo modelis ir LRT biudžetas gerokai padidės, tad gal su daugiau pinigų LRT, kaip kažkada yra sakęs vienas jos generalinių direktorių, iš tikrųjų sugebės tapti antrąja BBC?

Žinoma, jei nacionalinis transliuotojas vis dar kelia sau didesnes ambicijas. Svarbu, kad tik nevyrautų tokios nuotaikos, kaip Vilniaus universiteto Informacijos ir komunikacijos katedros lektoriaus (beje, buvusio generalinio direktoriaus) Kęstučio Petrauskio patektame pavyzdyje: „Man patiko vienos žinomos laidos vedėjos pareiškimas: „Na, nežiūri mano laidos, bet mano laida vis tiek nesikeis.“ Tai gerai iliustruoja situaciją televizijoje.“

Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-34-2014-m

http://www.veidas.lt/lrt-ar-liko-ambiciju-tapti-lietuviska-bbc

Reklama

About vaivasapetkaite

Tai tam tikras asmeninis (tačiau viešai prieinamas) publikacijų archyvas. Bus džiugu, jeigu mano straipsniai dar kam nors pasirodys naudingi :)

Posted on rugsėjo 9, 2014, in Visuomenė, Žiniasklaida and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Parašykite komentarą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: