Mužikiškų manierų verslo genijus?

Tautvydas Barštys jau daug metų nesitraukia iš turtingiausių Lietuvos žmonių sąrašų. Šįkart su 255 mln. Lt jis užima 13-ą vietą.
T.Barštys Lietuvos verslo padangėje – puikiai žinomas žmogus. Ir ne vien dėl to, kad skraido ryškiu raudonu sraigtasparniu su šuniuku ant šono.

Milijonierius yra įmonių grupės “KG Group”, pernai pasiekusios bene 1,4 mlrd. Lt konsoliduotų pardavimo pajamų, valdybos pirmininkas. Šią grupę sudaro “Kauno grūdai”, Vilniaus paukštynas, Kaišiadorių paukštynas ir kitos smulkesnės antrinės įmonės. T.Barščiui su sūnumi priklauso 77 proc. akcinės bendrovės “Kauno grūdai” akcijų.
Nors įmonių grupė, kuriai jis vadovauja, vertinama tikrai teigiamai ir vadinama viena reikšmingiausių Lietuvoje, jos vadovas viešojoje erdvėje neretai pasirodo ne iš geriausios pusės ir sulaukia daug kritikos. Plačiai nuskambėjo konfliktas su skandalingai pagarsėjusiu verslininku Vladimiru Romanovu arba žinia, kad T.Barštys grasino kitam milijonieriui verslininkui, “Vičiūnų” įmonių grupės steigėjui ir vadovui Visvaldui Matijošaičiui. Negana to, savo kolegas Kauno miesto taryboje jis ne kartą išvadino negabiais tinginiais ar panašiais epitetais.
Visai juodas debesis užplaukė, kai birželio viduryje T.Barščiui buvo pareikšti įtarimai dėl galimo turto iššvaistymo, nesąžiningumo ir piktnaudžiavimo.
T.Barštys nuo bendrovės “Kauno grūdai” sargo per gana trumpą laiką pakilo iki stambiausio šios įmonių grupės akcininko ir jos vadovo. Tad jo istorija tikrai negali būti eilinė.

Stebinanti sėkmė klasikinėse rinkose
Kaip pastebi Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Gediminas Rainys, nors T.Barštys dirba tradicinėse, klasikinėse rinkose, kur konkurencija yra labai didelė, “KG Group” sėkmė akivaizdi.
“Nuėję į pirmą prekybos centrą pamatysite, kad ten yra toli gražu ne jo vieno produktų, bet ir labai daug lenkiškų. Tai ypač konkurencingos rinkos. Jose ypatingo kokių nors produktų, kurie trauktų tave į viršų, išskirtinumo ir pelningumo nėra, – pabrėžia G.Rainys. – Maržos arba perdirbimo nauda, priešingai nei kokių nors vaistų srityje, kurioje kažką unikalaus atradęs gali išsikelti labai didelę kainą, maža, taigi tuo labiau gali stebinti toks spartus augimas.

Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-29-2014-m

http://www.veidas.lt/muzikisku-manieru-verslo-genijus

Reklama

About vaivasapetkaite

Tai tam tikras asmeninis (tačiau viešai prieinamas) publikacijų archyvas. Bus džiugu, jeigu mano straipsniai dar kam nors pasirodys naudingi :)

Posted on rugpjūčio 14, 2014, in Ekonomika, Profiliai. Bookmark the permalink. Parašykite komentarą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: