Turtingiausiems turtas nėra svarbiausias dalykas

Turtingiausi pasaulyje žmonės yra sukaupę tiek turto, kad vargiai galėtų jį išleisti per likusį gyvenimą. Kaip gyvena tie, kurie turi viską?

Džiugina tai, kad dauguma turtingiausių šios planetos žmonių tęsia JAV verslo tėvais vadinamų Andrew Carnegie ir Morgano Rockefellerio pradėtą tradiciją užsiimti filantropija. Sėkmingiausiai dirbantiems verslininkams pinigai nueina į antrą planą. Jie turi kur kas didesnių ambicijų – siekia pakeisti pasaulį.

Mirti turtingam – negarbė
Pagal 2014 m. žurnalo “Forbes” reitingą, Billas Gatesas su 80 mlrd. JAV dolerių vėl yra turtingiausias pasaulio žmogus. Kartu jis yra vienas dosniausių filantropų, tvirtai įsitikinęs, kad po dvidešimties metų pasaulyje beveik nebeliks skurdžių šalių.
Billo ir Melindos fondas yra pats didžiausias paramos fondas pasaulyje. Jo pagrindinė misija – padėti besivystančioms valstybėms. Ypač daug dirbama sveikatos apsaugos srityje (rūpinamasi gimdyvėmis ir naujagimiais, AIDS ligoniais, skiepų programų vykdymu bei medicininiais tyrimais kuriant naujus skiepus ir vaistus), švietimo srityje (stengiamasi pagerinti JAV mokyklų kokybę, remti pažeidžiamus vaikus), remiami teritorijų plėtros projektai.
“Jei žmogus miršta turtingas – jis miršta negarbingai”, – mėgstama B.Gateso frazė, pasiskolinta iš A.Carnegie. B.Gatesas jau prieš keletą metų pasitraukė iš aktyvios veiklos ir atsidėjo filantropijai. Jis įsipareigojo 95 proc. savo turto skirti labdarai. Kol kas tam yra paaukojęs apie 30 mlrd. dolerių. Beje, Gatesų pora yra nusprendusi vaikams palikti tik nedidelę savo turto dalį, kad jie patys prasiskintų sau kelią.

Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-29-2014-m

 

Reklama

About vaivasapetkaite

Tai tam tikras asmeninis (tačiau viešai prieinamas) publikacijų archyvas. Bus džiugu, jeigu mano straipsniai dar kam nors pasirodys naudingi :)

Posted on rugpjūčio 7, 2014, in Ekonomika, Visuomenė and tagged , . Bookmark the permalink. Parašykite komentarą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: