Juozas Kazickas ir Lietuva

Jis vadintas turtingiausiu lietuviu. Vieni jį idealizavo, kiti jo nemėgo dėl turimos įtakos ir veiklumo. Viena neabejotina: praėjusią savaitę miręs 96-erių dr. Juozas Kazickas buvo išskirtinis žmogus.

Juozas Kazickas gimė mažame Čiornaja Padinos kaime Rusijos platybėse, kur kadaise buvo ištremti jo seneliai. Tai buvo laikas, kai dar nebuvo spėjęs pasibaigti Pirmasis pasaulinis karas, bet jau beįsiliepsnojantis Rusijos pilietinis karas. Po keleto metų mažam vaikui teko patirti, kas yra badas.
Į Lietuvą, šalį, kuria visą gyvenimą rūpinosi, J.Kazickas su tėvais grįžo eidamas penktus metus. 1937 m. baigęs Pasvalio P.Vileišio gimnaziją, studijavo ekonomiką Vytauto Didžiojo, vėliau – Vilniaus universitete, vedė ir susilaukė dukters. Tačiau į Lietuvą atėjus sovietams Kazickų šeimai 1944 m. teko palikti gimtinę. Iš pradžių gyveno Vokietijoje, po kelerių metų atsidūrė JAV. Lietuvą J.Kazickas vėl išvydo tik 1979-aisiais, po 35-erių metų.
JAV J.Kazickas apsigynė disertaciją prestižiniame Jeilio universitete ir tapo ekonomikos mokslų daktaru. Vis dėlto akademinė karjera jo nepatraukė, tad netrukus jis pasuko į verslą.
“J.Kazickas buvo gabus ir suprato mokslo, išsilavinimo prasmę bei naudą. Komerciniame gyvenime jis buvo kietas”, – sako garsus JAV advokatas Povilas Žumbakis.

Aktyvi veikla atkurtoje Lietuvoje
Verslininkas, viską metęs ir grįžęs Lietuvon, kad galėtų dalyvauti Kovo 11-osios posėdyje, kai buvo atkuriama nepriklausomybė, atsisakęs dalyvauti privatizacijoje ir naudojęsis savo gausiais ryšiais, kad pagelbėtų ilgų okupacijos metų išvargintai valstybei, dosnus mecenatas – tai tik keletas J.Kazicko asmenybės portreto detalių.
“Jis tikrai buvo svarbus žmogus Lietuvos raidai, nors niekada nesistengė būti matomas”, – prisimena Nepriklausomybės Akto signataras, pirmasis po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos valstybės vadovas prof. Vytautas Landsbergis.

Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-28-2014-m

http://www.veidas.lt/juozas-kazickas-ir-lietuva

Reklama

About vaivasapetkaite

Tai tam tikras asmeninis (tačiau viešai prieinamas) publikacijų archyvas. Bus džiugu, jeigu mano straipsniai dar kam nors pasirodys naudingi :)

Posted on liepos 20, 2014, in Profiliai and tagged , . Bookmark the permalink. Parašykite komentarą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: