Saugumas ir privatumas internete: ar galima turėti abu

Internetas yra vienas svarbiausių pasaulio pažangos variklių. Jo pasiekiamumas lemia žmonijos raidą, bet kartu būtina užtikrinti globalių principų, saugančių žmogaus teises, įgyvendinimą.

„WikiLeaks“ skandalas ar JAV nacionalinės saugumo agentūros darbuotojo Edwardo Snowdeno nutekinta informacija apie žvalgybų rinktus privačius vartotojų duomenis sukėlė diskusiją, ar virtualioje erdvėje įmanoma suderinti saugumą bei pagarbą vartotojų privatumui. O gal vis dėlto turėtume susitaikyti su tuo, kad pasaulis pasikeitė, kad tradicinis privatumo suvokimas internete nebeegzistuoja, ir to per daug nesureikšminti?

Išlaikyti privatumą tampa vis sudėtingiau
Virtuali erdvė, suteikusi daug galimybių, kartu sukūrė ir iki šiol nematytų iššūkių.
„Internetas padeda iš skurdo pakilti milijonams žmonių, išplėsdamas galimybes naudotis savo teisėmis, tačiau yra ir kita pusė. Kartais internetas meta iššūkį mūsų laisvėms bei mūsų suvokimui, kas yra privatumas. Per pastaruosius kelerius metus buvo daug sužinota apie žvalgybą bei sekimą ir apie tai, kaip lengvai gali būti „perimtas“ komunikavimas. Norint tai suvaldyti, sekimas turi būti apribotas daugybe griežtų apribojimų, antraip tai gali turėti didelę įtaką mūsų privatumui bei žmogaus teisėms apskritai“, – trečiajame Stokholmo interneto forume kalbėjo Švedijos informacinių technologijų ir energetikos ministrė Anna Karin Hatt.
Ministrės teigimu, jei sekti vis dėlto leidžiama, tokia priemonė turi būti griežtai paremta demokratinių procesų metu priimtais įstatymais ir būti proporcinga numatomiems rezultatams. Kitaip tariant, piliečių saugumas negali būti užtikrinamas pažeidinėjant universalias žmogaus teises. „Būtina, kad procesas būtų tikrinamas ir subalansuotas. Joks sekimas negali būti argumentuojamas tik tuo, kad techninės galimybės tai leidžia“, – teigė A.K.Hatt.

Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-27-2014-m

http://www.veidas.lt/saugumas-ir-privatumas-internete-ar-galima-tureti-abu

Reklama

About vaivasapetkaite

Tai tam tikras asmeninis (tačiau viešai prieinamas) publikacijų archyvas. Bus džiugu, jeigu mano straipsniai dar kam nors pasirodys naudingi :)

Posted on liepos 18, 2014, in IT, Saugumas and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Parašykite komentarą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: