Prieiga prie interneto – išeitis iš skurdo milijonams

Interneto prieiga atsilikusioms šalims gali ne tik padėti kur kas greičiau išbristi iš skurdo nei kitokia parama, bet ir paskatinti demokratinius procesus.

Informacinių technologijų entuziastai įsitikinę, kad jei besivystančiose šalyse prioritetu taptų gyventojams suteikti prieigą prie interneto, tai paskatintų tų valstybių vystymąsi. Ne vien dėl geresnės informacijos sklaidos, bet ir dėl žmonių tarpusavio organizavimosi bei didesnio verslumo, kuris duotų ir ekonominį efektą.
“Didelė žmonijos populiacijos dalis, bent 2 mlrd. gyventojų, besivystančiame pasaulyje gyvena už mažiau nei du JAV dolerius (apie 5 Lt) per dieną, tad internetas jiems toli gražu nėra pagrindinė siekiamybė. Be to, jis tebėra dar ir labai brangus”, – Stokholmo interneto forume pabrėžė Aljanso dėl pasiekiamo interneto vykdomoji direktorė Sonia N.Jorge.
Kita vertus, daug besivystančių šalių gauna gana nemažą tarptautinę pagalbą, kuri dažnai nepasiekia savo tikslo ir laukiamos gerovės gavėjoms nesuteikia. Vadinasi, pinigų yra – klausimas kyla tik dėl prioritetų.

Internetas ir demokratija glaudžiai susiję
Ne pelno siekiančios nepriklausomos interneto infrastruktūros organizacijos “Netnod” tyrimų ir plėtros vadovas Patrikas Fältströmas pabrėžia, kad internetas stipriai pasitarnauja demokratiniams procesams skatinti. Vargingose šalyse žiniasklaidos sritis būna kur kas menkiau išplėtota ir žmonės gyvena gerokai tylesniame informaciniame lauke. Negana to, tikėtina, kad politiškai ir ekonomiškai nestabiliose valstybėse informacijos turinys bus kontroliuojamas ir gyventojai bus veikiami melagingų žinių.
“Be to, tikriausiai bus turima mažiau telefonų, rečiau bendraujama tolimesniais atstumais, mažiau keliaujama. Taigi vienintelis būdas gauti informaciją gali būti vienas pasiekiamas laikraštis ar netgi plakatas, – dėstė P.Fältströmas. – Tarkim, vyksta rinkimai. Už ką žmonės balsuoja? Dažniausiai už vardus ir pavardes arba nuotraukas. Pripažinkime, dažnai nė nebūna žinomos visos alternatyvos, už ką galima atiduoti savo balsą.”

http://www.veidas.lt/prieiga-prie-interneto-%E2%80%93-iseitis-is-skurdo-milijonams

 Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-27-2014-m

About vaivasapetkaite

Tai tam tikras asmeninis (tačiau viešai prieinamas) publikacijų archyvas. Bus džiugu, jeigu mano straipsniai dar kam nors pasirodys naudingi :)

Posted on liepos 16, 2014, in Ekonomika, Mokslas ir inovacijos, Visuomenė and tagged . Bookmark the permalink. Parašykite komentarą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: