Kino salėse – karas, slibinai ir kalbančios beždžionės

https://i2.wp.com/cdn01.cdn.justjared.com/wp-content/uploads/headlines/2013/11/nicole-kidman-railway-man-posters-trailer.jpg

Filmo “Atpildas“ plakatas

Liepą kino salėse įsitvirtins vasariškas lengvumas: komedijų ir animacinių filmų daug, na, o rimtesnių – vos vienas kitas.

Vasara – kino salių tuštėjimo metas, todėl tradiciškai kino teatruose daugiausia pristatomos lengvesnio turinio kino juostos. Sudėtingų, daugiasluoksnių filmų – maža. Šįkart toks yra vienintelis “Atpildas”. Tiesa, kompiuterinės animacijos filmai taip pat nusipelno pagyrų, tačiau jau dėl kitų dalykų.

Ryškiausia juosta – apie karą
Nepaisant to, kad režisierius Jonathanas Teplitzky pasirinko jau, atrodo, visiškai išsemtą ir nuvalkiotą Antrojo pasaulinio karo temą, “Atpildas” yra didžiausio dėmesio verta kino juosta. Filmo pranašumas tas, kad jis yra paremtas tikrais įvykiais (pastatytas pagal bestseleriu tapusią autobiografinę knygą), bet, reikia pripažinti, pasirinktas šiek tiek kitoks pasakojimo kampas.
Galiausiai tai, kad šioje juostoje sutiko vaidinti tokie žinomi aktoriai bei “Oskaro” laureatai, kaip Colinas Firthas, puikiai pažįstamas iš filmų “Karaliaus kalba”, “Mamma Mia!” ar “Bridžitos Džouns dienoraštis”, bei Nicole Kidman, neseniai įkūnijusi Monako princesę Grace Kelly, rodo, jog istorija turėtų būti stipri. Seniai žinoma tiesa, kad garsūs aktoriai patys pasirenka, kuriuose filmuose vaidinti. Štai kad ir C.Firthas yra plačiai pagarsėjęs savo išrankumu.
Filme pirmame plane matysime ir jaunąją aktorių kartą: vos 24-erių sulaukęs Jeremy Irvine‘as dar nespėjo pelnyti prestižinių apdovanojimų, tačiau savo darbų sąraše jau turi keletą gana svarbių vaidmenų. Pirmiausia – Alberto Narracotto filme “Karo žirgas”, nominuotame net šešiems “Oskarams”. “Atpilde” su C.Firthu dalysis pagrindinio herojaus Erico Lomaxo vaidmenį (karo metų ir dabarties).
Britų ir australų kurtame filme “Atpildas” pasakojama E.Lomaxo, britų armijos pareigūno, radijo inžinieriaus, Antrojo pasaulinio karo metais paimto į japonų armijos nelaisvę ir su likimo draugais išsiųsto į Birmą priverstiniams geležinkelio tiesimo darbams, istorija.
Nelaisvėje E.Lomaxas buvo nubaustas už tai, kad norėdamas pakelti belaisvių ūpą sukonstravo radiją. Dėl to jis buvo sadistiškai kankinamas barbariškumu pagarsėjusios slaptosios Japonijos armijos karo policijos atšakos “Kempeitai”.

http://www.veidas.lt/kino-salese-%E2%80%93-karas-slibinai-ir-kalbancios-bezdziones

Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-26-2014-m

Reklama

About vaivasapetkaite

Tai tam tikras asmeninis (tačiau viešai prieinamas) publikacijų archyvas. Bus džiugu, jeigu mano straipsniai dar kam nors pasirodys naudingi :)

Posted on liepos 10, 2014, in Kinas, Kultūra and tagged , , , . Bookmark the permalink. Parašykite komentarą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: