Lietuvoje dingsta šimtai vaikų

Kas dvi minutes pranešama apie Europoje pradingusį vaiką. Per metus šis skaičius pasiekia apie 250 tūkst. 2013 m. Lietuvoje pranešta apie 1375 vaikų dingimą, o oficialiai paieška buvo paskelbta dėl 769 nepilnamečių.

Gegužės 25-ąją minima Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena, į dangų leidžiami žydri balionai ir dalijamos neužmirštuolės, prisimenant šią skaudžią problemą.
“Apie pradingusius iš asocialių šeimų ar netgi globos namų vaikus dažnai nesužinome. Į policiją nesikreipiama, niekas nenori turėti nemalonumų. Juolab jei vaikas dingsta ne pirmą kartą – esą pabėgo, pats atsiras”, – pasakoja Dingusių žmonių šeimų paramos centro (DŽŠPC) direktorė Natalija Kurčinskaja.
Taigi problema yra kur kas rimtesnė, nei rodo policijos pateikiama statistika. Galima tik guostis, kad didžioji dalis dingusių vaikų randami arba atsiranda patys. Pernai iš visų dingusių 1784 žmonių vaikai sudarė 43 proc., didesniąją jų dalį tradiciškai sudaro mergaitės.

Įsitraukia į nusikalstamą veiką
Europoje didžiausia dalis nepilnamečių pradingėlių – bėgliai iš namų, toliau pagal gausumą eina vieno iš tėvų surengtas pagrobimas, o nusikaltėlių pagrobimai, norint išnaudoti nepilnamečius ar pareikalauti išpirkos, sudaro nedidelę dalį, vos keletą procentų visų atvejų.
Kaip teigia Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, tos pačios tendencijos būdingos ir Lietuvai. Kita vertus, dažnas nepilnametis iš namų pabėga pats ir imasi nusikalstamos veikos arba elgetauja.
“Jie dažniausiai būna prižiūrimi kokio nors nusikaltėlių grupuotės nario, turi konkrečius planus, tarkim, kiek reikia pavogti iš parduotuvės. Vaikai taip pat būna įtraukiami ir į narkotikų platinimą, net prie jų pripratinami, kad būtų “pririšti”, – specifiką paaiškina N.Kurčinskaja.
“Dažnai nepilnamečiams žadami aukso kalnai, pripasakojama, kad tai bus lengvas darbas, nors, be abejo, to, kas žadama, niekada negaunama”, – dėsto Lietuvos kriminalinės policijos biuro atstovas Tomas Puškorius.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visuskitus šios savaitės “Veido“ straipsnius galėsite perskaityti išsiuntęžinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 202014“ bei įvedę gautą kodą. Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-20-2014-m

http://www.veidas.lt/lietuvoje-dingsta-simtai-vaiku

 

Reklama

About vaivasapetkaite

Tai tam tikras asmeninis (tačiau viešai prieinamas) publikacijų archyvas. Bus džiugu, jeigu mano straipsniai dar kam nors pasirodys naudingi :)

Posted on gegužės 20, 2014, in Teisėsauga, Visuomenė and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Parašykite komentarą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: