Gegužę netrūks “spragėsinio” kino, bet bus ir pora perliukų

“Viešpatavimas”, “Violeta”, “Meškų žemė” ir “Monako princesė” – kinomanai, užsirašykite tai į savo užrašų knygutes, nes būtent šios kino premjeros yra svarbiausios gegužę.

Šį mėnesį kino teatruose bus rodoma gana daug masiniam žiūrovų skoniui pataikaujančių vidutinės kokybės filmų, puikiai suvartojamų derinant juos su spragėsiais ir “Coca-Cola”, bet sulauksime ir keleto įmantresniam skoniui tinkamesnių kino juostų.
Dvi biografinės dramos apie garsias talentingas moteris ne tik papasakos apie jų gyvenimą, bet ir atskleis jų laikmetį. Pirmasis trimatis dokumentinis filmas “Meškų žemė” džiugins nuostabiais gamtos vaizdais ir leis pasijusti tarsi Kamčiatkoje. Na, o mokslinės fantastikos juosta “Viešpatavimas” privers susimąstyti, kur link žmoniją veda sparti technologinė pažanga.

“Violeta”: skausmas, subrandinęs talentą
“Moteriai gimti negražiai – mirtina nuodėmė”, – tokiais intriguojančiais žodžiais prasideda režisieriaus Martino Provosto filmas “Violeta” (“Violette”), kartu stebint, kaip filmo herojė bėga nuo policijos nešina lagaminu, pilnu juodosios rinkos prekių, Antrojo pasaulinio karo metais nepritekliaus kamuojamoje Prancūzijoje. Ši biografinė drama, atkurianti talentingos, bet labai sudėtingo charakterio prancūzų rašytojos Violette Leduc (akt. Emmanuelle Devos) gyvenimą, neabejotinai yra vienas stipriausių gegužės filmų.
Tai tikrai nebus graži Pelenės istorija, kai talentinga rašytoja pakyla iš skurdo ir užima garbingą vietą tarp Prancūzijos intelektualų elito. Veikiau tai jautrios ir stipriai gyvenimo įskaudintos moters liguistas, desperatiškas bandymas rasti ką nors, kam ji būtų reikalinga. Pavainikė ir dar pabaisa – juk būtent tokią save kiekvieną rytą veidrodyje mato Violeta.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-18-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

 

http://www.veidas.lt/geguze-netruks-spragesinio-kino-bet-bus-ir-pora-perliuku

Reklama

About vaivasapetkaite

Tai tam tikras asmeninis (tačiau viešai prieinamas) publikacijų archyvas. Bus džiugu, jeigu mano straipsniai dar kam nors pasirodys naudingi :)

Posted on gegužės 12, 2014, in Geras skonis, Kultūra and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Parašykite komentarą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: