Istoriniai politinės lyderystės pavyzdžiai

Istorijoje daug reikšmingų politikų, padėjusių ne tik sustiprinti savo vadovaujamas šalis, bet ir pakeisti pasaulio raidą. Taigi kas jie buvo ir ko galėtume iš jų pasimokyti?

Pirmiausia visus didžius politikus sieja tai, kad jie ne tik turėjo viziją, bet ir žinojo, kaip ją įgyvendinti ir siekti ilgalaikių tikslų. Tikrieji politiniai lyderiai nesiekia politinio efekto koncentruodamiesi į trumpalaikius tikslus, o supranta, kad norint išspręsti problemas iš esmės skausmingų sprendimų dažniausiai nepavyks išvengti.
Taigi kol vieni politikai nepaliauja galvoti apie savo įvaizdį ir ateinančius rinkimus, kiti nebijo neigiamos reakcijos, įgyvendindami ilgalaikius šalies tikslus.

Nepainiokite energijos su stiprybe
Pirmasis Vokietijos Federacinės Respublikos kancleris Konradas Adenaueris neabejotinai stovėtų pokario politikų avangarde. Jis laikomas ryškiausia vokiečių politine figūra nuo Otto von Bismarcko laikų ir tapo šalies atstatymo po Antrojo pasaulinio karo simboliu.
“Šalis subombarduota, visiškai nuniokota, keli milijonai žmonių išvaryti iš savo žemių, valdo okupacinė valdžia”, – padėtį, kuri buvo susidariusi Vokietijoje, nupasakoja istorikas doc. dr. Algis Povilas Kasperavičius.
K.Adenaueriui teko iššūkis ne tik atstatyti Vokietiją, bet ir spręsti klausimą, kaip traumuotą nacistinę agresorę paversti ekonomiškai stipria ir su buvusiomis priešininkėmis santykius normalizavusia valstybe. Per pirmuosius šešerius valdymo metus K.Adenaueris įgyvendino plataus masto užsienio politiką, kurios tikslas – susieti ateitį su Vakarų aljansu. Jis buvo didelis Vokietijos ir Prancūzijos įsteigtos Europos anglių ir plieno bendrijos (ES pirmtakės) rėmėjas, o 1955 m. Vokietija įstojo į NATO ir taip iš priešininkės tapo buvusių priešų partnere.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-18-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

http://www.veidas.lt/istoriniai-politines-lyderystes-pavyzdziai


 

Reklama

About vaivasapetkaite

Tai tam tikras asmeninis (tačiau viešai prieinamas) publikacijų archyvas. Bus džiugu, jeigu mano straipsniai dar kam nors pasirodys naudingi :)

Posted on gegužės 6, 2014, in Istorija, Politika and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Parašykite komentarą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: