Kretinga vilios sveikata besirūpinančius poilsiautojus

Šią vasarą Kretingos rajone, Žibininkuose, atsidarys unikalus turistinis objektas – Atostogų parkas, teiksiantis sveikatinimo paslaugas ištisus metus ir padėsiantis spręsti pajūrio sezoniškumo problemą.

Vakarų Lietuva (Klaipėdos, Palangos, Kretingos, Plungės, Šilalės savivaldybės) pasižymi išskirtiniais gamtos turtais, kurių potencialas šiuo metu kol kas iki galo nėra išnaudojamas. Tai pasikeis, kai antroje šios vasaros pusėje bus atidarytas sveikatingumo ir SPA kompleksas, išnaudosiantis žemės gelmėse slypinčių sveikatos šaltinių – geoterminio ir mineralinio vandens bei vienus didžiausių pasaulyje turimus sapropelio (dumblingų nuosėdų ar nuogulų, susidariusių gėlų, stovinčių vandens telkinių dugne, – gydomojo purvo) išteklius.
Kadangi šis objektas bus nepavaldus metų laikams ir veiks tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metu, tikimasi, kad tai stipriai prisidės sprendžiant šiai šalies daliai būdingą sezoniškumo problemą.

Atliekami projekto baigiamieji darbai

Šešių hektarų plote bus įrengtos šešios skirtingų stilių pirtys, šalto vandens baseinas atsigaivinti po pirties, 25 metrų plaukimo baseinai (vienas sportinėms varžyboms rengti viduje, kitas mėgėjiškam plaukiojimui po atviru dangumi), dvi „darbinės“ erdvės, skirtos mokytis plaukti, trys sūkurinės masažinės vonios, vaikų „varlinukas“, treniruokliai. Taip pat bus įrengta geoterminio vandens vonia, kuria besinaudojantieji bus prižiūrimi gydytojo, teikiamos masažų, įvairių SPA bei kosmetinių grožio procedūrų paslaugos. Tiesa, geoterminis vanduo bus naudojamas ne visuose, o tik dalyje baseinų.
„Iš žemės gelmių išgaunamas vanduo turi naudingų savybių, kurių neturi paprastas vanduo, ir mes sieksime tai išnaudoti“, – sako Atostogų parko direktorius Ričardas Jovaiša.
Pasak Atostogų parko rinkodaros sistemų patarėjo Raimundo Vaitiekūno, šiuo metu jau atliekami vidaus apipavidalinimo darbai. Maždaug po mėnesio bus sutvarkyta aplinka (baigti sudėti langai, suklotos trinkelės ir kt.), o po dviejų mėnesių atlikti ir paskutiniai išorės apipavidalinimo darbai.
Baigus įrengti šį parką, jis vienu metu galės priimti 600 poilsiautojų vasarą ir 400 – žiemą, kada nebus galima naudotis lauke įrengtais baseinais. Nors, pasak R.Jovaišos, orientuojamasi ne tik į užsienio (ir Rusijos, ir Europos šalių), bet ir į vietinius klientus, tačiau prognozuojama, kad užsienio svečių bus sulaukiama daugiau – jie turėtų sudaryti apie 80 proc. visų Atostogų parko poilsiautojų.
Lankytojus turėtų džiuginti ir kainos. „Jos bus nedidelės, nes mūsų energijos ištekliai tai leidžia. Nebūsime prisijungę prie miesto tinklų – vanduo, katilinė, valymo įrenginiai yra nuosavi, todėl sąnaudos bus daug mažesnės“, – tikisi R.Jovaiša.
„Bilieto kaina, palyginti su Druskininkų ar Vilniaus vandens parkais, turėtų būti maždaug trečdaliu mažesnė“, – papildo R.Vaitiekūnas.

Vis dėlto esama ir tam tikro nerimo: jeigu nebus išspręsti visai Lietuvai aktualūs klausimai, tokie kaip vizų išdavimas, sienos perėjimo ar paslaugų sertifikavimo problemos, tai gali kliudyti pritraukti užsienio svečių.

Orientacija į besirūpinančiuosius sveikata

„Tirdami geoterminį vandenį išsiaiškinome, kad jis sureguliuoja kraujospūdį, tai yra jį mažina, taip pat keičiasi – normalizuojasi – širdies susitraukimų dažnis, ir šie efektai išlieka pakankamai ilgą laiką. Taip pat pastebėjome, kad geoterminis vanduo labai tinka sergantiesiems odos ligomis, be to, gerina nuotaiką – tai pabrėžė didžioji dalis tyrime dalyvavusių apklaustųjų”, – vardija tyrimą „Geoterminio vandens poveikis žmogaus fiziologiniams parametrams” atlikęs Klaipėdos universiteto (KU) Sveikatos mokslų fakulteto lektorius dr. Andrius Stasiulis.
Jis taip pat teigia, kad tai, jog Lietuvoje geoterminis vanduo yra kur kas aukštesnės temperatūros nei kaimyninėse Lenkijoje ar Rusijoje, rodo, kad jis išgaunamas iš gilesnių žemės klodų ir pasižymi kitokia sveikatai naudingų medžiagų koncentracija. Nors pati temperatūra nėra sprendžiamasis veiksnys.
„Kuo giliau, tuo vanduo karštesnis, o mineralinių medžiagų koncentracija didesnė“, – apibendrina R.Jovaiša.
O štai kitas šios žemės turtas – sapropelis bus panaudojamas vertingiems kosmetiniams produktams, kurių bus siūloma Atostogų parko klientams, gaminti.

Beje, kosmetika bus gaminama ne tik iš jo, bet ir panaudojant gintarą, įvairias žoleles.
Taigi 20 mln. vertės projektas (maždaug pusę investicinių lėšų sudaro europiniai pinigai) yra orientuotas į klientus, norinčius pasirūpinti savo sveikata, – čia nebus kalnelių ar laipynių.
„Tokių dalykų yra ir Vilniaus, ir Druskininkų vandens parkuose, tad kam jiems sudaryti konkurenciją?“ – tokį pasirinkimą paaiškina R.Jovaiša, pridurdamas, kad kiekvienas kraštas turi savo stipriųjų pusių, kurias stengiasi išnaudoti, o jų krašte tai yra gamtiniai ištekliai.
Nors geoterminis vanduo gali būti naudojamas įvairioms reikmėms, pavyzdžiui, šildymo, tačiau čia jis bus naudojamas tik sveikatinimo tikslams. „Jeigu geoterminis vanduo naudojamas šildymui, jis nebetinkamas sveikatinimui, nes įdedama priemaišų, kurios yra pavojingos sveikatai“, – paaiškina Atostogų parko direktorius.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-8-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

http://www.veidas.lt/kretinga-vilios-sveikata-besirupinancius-poilsiautojus

Reklama

About vaivasapetkaite

Tai tam tikras asmeninis (tačiau viešai prieinamas) publikacijų archyvas. Bus džiugu, jeigu mano straipsniai dar kam nors pasirodys naudingi :)

Posted on vasario 28, 2014, in Kelionės and tagged . Bookmark the permalink. Parašykite komentarą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: